SALON ONLINE

7. září 2009 v 10:27 | msrorry |  other cute things

TAAZ.COM - salon online


Málokterá z nás si je stoprocentně jistá v otázce, co jí sluší, jaký účes lichotí jejímu tvaru obličeje a jaké barevné odstíny jsou pro ni ideální. A naopak většina z nás si čas od času říká, jak by asi vypadala s kratšími vlasy, červeným přelivem nebo jinak nalíčenýma očima. Než však do proměny investuješ peníze a značné úsilí, vyzkoušej si novou image "nanečisto"!

KROK 2: Vpravo nahoře klikni na odkaz "Register" a vytvoř si svůj vlastní účet - v tabulce vyplň "Username" (uživatelské jméno), "Login" (heslo) a svoji e-mailovou adresu. Poté registraci potvrď kliknutím na "Join".
Stránky můžeš používat samozřejmě i bez registrace, bohužel však v takovém případě nemáš možnost uploadu vlastní fotografie a úpravy si můžeš vyzkoušet pouze na přednastavené fotografii. Nebudeš-li se registrovat, klikni na úvodní stránce rovnou na "Start Makeover". Ukáže se ti tabulka s výběrem modelek, na některou z nich klikneš a můžeš začít.
KROK 3: Pokud ses úspěšně zaregistrovala a přihlásila ("Sign in"), pokus se nahrát svou vlastní fotografii. Můžeš tak učinit buď přímým uploadováním fotky z počítače, anebo vložením odkazu na fotografii, která se už někde na internetu nachází.
T002
Aby se však fotografie dala upravovat, musí splňovat určitá kritéria:
T004
- fotografie by měla být správně osvětlená (ne příliš tmavá a ani ne příliš jasná)
- musí se jednat o portrét celého obličeje (jako se dělají např. průkazové fotografie), nesmíš být vyfocená z profilu
- vlasy měj na fotografii nejlépe odhrnuté z obličeje a stažené vzadu do culíku - tak si budeš moci vyzkoušet jak účesy dlouhé, tak úplně krátké a nikde nic nebude trčet (já použila fotku s rozpuštěnou kšticí - je to možné, ale ne všechny účesy ti budou sedět).

T006
KROK 4: Nyní by se ti měla zobrazit vlastní fotografie, kterou je třeba označit. Sleduj návod vlevo nahoře, kde se ti zobrazí, kam máš "ťupnout" pomocí levého tlačítka myši malou označovací tečku. Nejdříve označíš vnější koutek levého oka, to samé u pravého oka, pak pokračuješ s označením koutků úst apod. - postupuj zásadně podle návodu, který se ti stále zobrazuje v levé horní části stránky, a rozhodně nic nepřeskoč, jinak se ti líčení objeví na špatných místech. Body však jdou i v průběhu samotné proměny dodatečně upravit a libovolně posunovat.KROK 5: Nyní je na řadě líčení.
a) PODKLAD: V levém sloupci klikni na záložku "FACE". "Foundation" znamená "make-up" - můžeš si vybrat jakýkoliv odstín a zvolit jeho množství. Podobné je to i s korektorem ("Concealer") a tvářenkou ("Blush"), u které si navíc nastavíš styl líčení.
T007
b) OČI: Vyber záložku "EYES" a poté "Shadows" (oční stíny). Můžeš si zvolit z mnoha různých odstínů, stylů líčení (složených i z více barev) a také regulovat množství stínů. V "Liner" si nastavíš styl a barvu očních linek, v "Lashes" si vybereš řasy ("Upper" = horní řasy, "Lower" = spodní). Občas se stane, že se například řasy zobrazí nějak podivně posunuté - v tom případě můžeš ještě upravit označení bodů očí ("Adjust"). A že nejsi spokojená ani s přirozenou barvou svých očí? V tom případě se mrkni do záložky "Contacts".
T008
c) RTY: V tomto on-line programu si rty můžeš nejen nalíčit ("Lipstick" - rtěnka, "Lipliner" - konturka, "Lip Glos" - lesk na rty), ale také zvětšit pomocí tlačítka "Plump Lips".
T010


KROK 6: Je líčení hotové? Vrhni se na účesy v záložce "HAIR". Nejdříve tě však čeká další "ťupkování", to proto, aby byly vlasy umístěny správně. Polohy jednotlivých bodů, stejně jako u líčení, můžeš ještě měnit u každého konkrétního účesu pomocí příkazu "Adjust Hair Position". Nyní tě čeká vybírání účesů, s čím se jistě zabavíš.
T011
KROK 7: Chceš si některý svůj výtvor uložit? Pod svou fotografií klikni na "Save". Ukáže se ti tabulka, do níž vepíšeš název obrázku a zatrhneš, zda chceš obrázek uložit také do počítače ("Save to computer?"). Pokud toto políčko necháš prázdné, obrázek se uloží pouze do tvého profilu.
T013


Tak pěknou zábavu ! užijte si to ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 banalite banalite | Web | 7. září 2009 v 15:33 | Reagovat

týjovka to vypadá dobře! Jdu se zaregistrovat :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama